klimatyzacja do domu

Człowiek przebywający w danym pomieszczeniu czuje się komfortowo jeżeli panuje w nim odpowiadająca mu wilgotność i temperatura powietrza . Duże znaczenie odgrywa także odczuwalny zapach, ilość tlenu, czystość i ruch cząstek powietrza. 
                 
Człowiek przebywający w danym pomieszczeniu czuje się komfortowo jeżeli panuje w nim odpowiadająca mu wilgotność i temperatura powietrza . Duże znaczenie odgrywa także odczuwalny zapach, ilość tlenu, czystość i ruch cząstek powietrza. O ile zasadniczym celem instalacji grzewczych jest dostarczenie ciepła do pomieszczeń przy niskiej temperaturze zewnętrznej, to klimatyzacja ma znacznie szersze zadanie. Powinna utrzymać powietrze w pomieszczeniach w takim stanie, aby jego czystość, temperatura, wilgotność pozostały w określonych granicach. Dom czy biuro wyposażone w standardową wentylację nieposiadające dodatkowej opcji skutecznego obniżenia temperatury w czasie długotrwałych upałów często wymagają dodatkowego schłodzenia. Obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń często staje się koniecznością w celu polepszenia warunków klimatycznych w budynku.                                           
Jak mieszka się w domu, w którym panuje duszący upał? Jak efektywnie pracują pracownicy firmy, w której pomieszczeniach człowiek zalewa się potem?
Dobrze zaprojektowany system klimatyzacyjny potrafi skutecznie zniwelować problem przegrzania pomieszczeń.
Wysokiej klasy, klimatyzacja spełnia nie tylko rolę urządzenia chłodzącego, ale także doskonale wkomponuje się w estetykę nowoczesnego wnętrza. Umiejętnie dobrany oraz zamontowany klimatyzator może stać się niemal niezauważalnym elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia.
Klimatyzacja to urządzenia przeznaczone do ochładzania lub osuszania powietrza w celu utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności
Współczesne klimatyzatory są coraz bardziej skomplikowanymi ale też coraz tańszymi urządzeniami. 
Zapewniają nie tylko chłodzenie, ale również utrzymanie właściwej wilgotności powietrza (zarówno osuszanie, jak i zwiększenie wilgotności).
Dzięki coraz doskonalszym typom filtrów potrafią skutecznie usuwać zanieczyszczenia; pyłki i inne alergeny oraz zapachy z przetwarzanego powietrza. Z roku na rok coraz bardzie zaawansowane są układy sterujące i coraz prostsza obsługa klimatyzatorów. I

Zasada działania klimatyzatora jest prosta jedna jego część zawierająca parownik wciąga ciepłe powietrze z pomieszczenia i wypuszcza je schłodzone, a druga - ze sprężarką i skraplaczem - pobiera powietrze z, zewnątrz, aby schłodzić gaz krążący w klimatyzatorze i po podgrzaniu wypuścić to powietrze na zewnątrz.
Upraszczając można powiedzieć, że dzięki sprężaniu i rozprężaniu gazu chłodniczego możemy uzyskać w zależności od potrzeb gorący lub zimny czynnik. W jednym z wymienników płynie zimny czynnik, która ochładza przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt chłodzenia. Natomiast w tym samym czasie samym czasie w drugim wymienniku płynie gorący czynnik, który ogrzewa przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt grzewczy. W większości klimatyzatorów istnieje możliwość dowolnego ustawienia trybu pracy dla wymiennika wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki temu nasz klimatyzator może albo chłodzić, albo ogrzewać nasze pomieszczenie.

Ponadto klimatyzatory mają wiele funkcji przydatnych przy ich obsłudze.
  • Ogrzewanie powietrza ( możliwe przy klimatyzatorach z pompa ciepła),
  • Szybkie chłodzenie
  • Osuszanie powietrza (przydatne zwłaszcza w lecie),
  • Filtrowanie powietrza
  • Cicha praca( nawet wtedy gdy urządzenia pracuje na pełnych obrotach)
  • 24-godzinny programator umożliwiający ustawiania godzin włączania i wyłączania urządzenia.
Zapraszamy do skorzystania z oferty doskonałych klimatyzatorów renomowanych marek. Znajdą u nas Państwo modele, które zamontować można w każdym domu, biurze, salonie, kawiarni, restauracji czy siłowni.
Nasz zespół dobierze model najlepiej odpowiadający Państwa potrzebom oraz optymalnie odpowiadający zapotrzebowaniu danego lokalu.
Każde zlecenie doboru i montażu klimatyzatorów traktujemy indywidualnie w oparciu o takie dane jak wielkość pomieszczeń, ilość i wielkość okien, ilość osób przebywających w pomieszczeniu oraz ilość i wielkość znajdujących się w pomieszczeniu urządzeń generujących ciepło.
Wyspecjalizowana ekipa zamontuje oraz uruchomi klimatyzator we wskazanym przez Państwa miejscu.
W naszej ofercie znajdą Państwo proste rozwiązania dla domu czy niewielkiego biura, jak również skomplikowane systemy dla przemysłu, hoteli i luksusowych apartamentów. Ponadto projektujemy i montujemy systemy komfortu w pomieszczeniach w których konieczne jest utrzymanie rygorystycznych parametrów, takich które można spotkać w laboratoriach, magazynach muzeów czy szpitalach. Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów różnego typu w atrakcyjnych dla każdego cenach